| | |
GAYRİMENKUL KAZANÇ VERGİLERİNDE ARTIŞ TASARI OLARAK MECLİS' E SUNULDU

Bir gayrimenkulünüz var ve 5 yılı doldurmadan satmak istiyorsunuz. Satın aldığınız ve sattığınız değer arasında ki fark için devlete ödediğiniz vergiler de artış, yasa tasarısı olarak Meclis'e sunuldu.

Devamını oku
"EMLAK VERGİSİ" TASARISI TBMM' DE KABUL EDİLDİ!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK'larda değişiklik yapan tasarıda Emlak Vergisi ile ilgili madde kabul edildi.

Devamını oku
EKİM 2017 KİRA ARTIŞ ORANLARI BELLİ OLDU

Kira sözleşmesi Ekim ayı içerisinde yenilenen kiracılara ne kadar zam yapılacağı belli oldu. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan üretici fiyat endeksi verilerine göre konuttaki kiracıya bu ay yüzde...

Devamını oku
STÜDYO DAİRELERİ YASAKLAYAN YÖNETMELİK YÜRÜRLÜKTE!!!

Resmi Gazete'de 3 Temmuz 2017'de yayımlanan Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği'nin 1 Ekim'de yürürlüğe gireceğini anımsatan İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Adil Gökçadır...

Devamını oku
TAPU HARCI İNDİRİMİNDE SON 4 GÜN !!!

Bakanlar Kurulu, 15 Mart'ta son düzenleme ile kendisine verilen yetkiyi kullanarak tapu harcında binde 5 oranında indirim yapmıştı. Alınan karar gereğince tapu harcı indirimi 30 Eylül'de sona eriyor.

Devamını oku
KONUT KREDİSİNDE DÜŞÜK FAİZ ORANLARI İÇİN SON GÜNLER !

Bankalar yakın tarihte konut kredilerinde %1' in altındaki faiz oranlarını yükselteceklerini açıkladılar. Buna sebep olarak da mevduat faiz oranlarında ki hızlı yükseliş gösteriliyor. KGF destekli kredilerde bankaların çok yüksek miktarlarda...

Devamını oku
EMLAK VERGİSİ İÇİN 31 MAYIS SON GÜN!!!

2017 yılına ait emlak vergisi ödeme dönemi başladı. Mülk sahibi olan vatandaşların her yıl düzenli olarak ödemesi gereken emlak vergisi, çevre ve temizlik vergisi, intikal vergisinin ilk taksit ödemesi için son gün yarın.

Devamını oku
BODRUM LÜKS VİLLA PROJELERİNİN YENİ ADRESİ

Daha çok üst segment iç turizme hitap eden Bodrum’da ilginç gelişmeler yaşanıyor. Neredeyse sahillerinde arsanın kalmadığı, ev fiyatlarının ise 1 milyon TL’nin üstüne çıktığı Bodrum, son 4-5 yıldan bu yana...

Devamını oku
2017'DE KİM NE KADAR GELİR VERGİSİ ÖDEYECEK?

Beyan edilecek kira, konut kira geliri ise önce 3 bin 800 TL istisna düşülecek. Ancak ticari, zirai ve mesleki kazancını yıllık beyanname ile bildirmek zorunda olanlar bu istisnayı düşmeyecekler.

Devamını oku
ÖN ÖDEMELİ KONUT SATIŞINA DÜZENLEME

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca hazırlanan Ön Ödemeli Konut Satışları Hakkında Yönetmeli̇kte Deği̇şi̇kli̇k Yapılmasına Dai̇r Yönetmeli̇k, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamını oku
TAPU HARÇLARI DÜŞÜRÜLDÜ

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile şimdiye kadar binde 20 nispetinde alınan tapu harcı, konut ve işyerleri için 30 Eylül'e kadar binde 15'e düşürüldü.

Devamını oku