| | |

GÜNCEL PİYASA RAPORU

Bodrum’ da gayrimenkul fiyatlarının son birkaç yıldır istikrarlı bir yükseliş gösterdiğini bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. Faiz oranları, alıcılar için uygun seviyelerini korurken, her bir sonraki yıl, piyasa iyileşmesi yönünde teşvik edici işaretlerde getirmekte. Bodrum hem bir sahil kasabasının huzurunu, hem de eğitim ve sağlık kurumlarının çeşitliliği ve kalitesi sebebiyle büyük şehirlerden kaçışa en iyi çözüm üreten nokta olarak her daim yüksek talep görmeye devam ediyor. Bu da ev fiyatlarının sürekli artmasına imkan vermektedir. Bu koşulların doğru bir satış stratejisi izlendiğinde avantaj olarak satıcılara geri döndüğünü çok net görüyoruz. Ancak yine de agresif fiyat vermenin hala kritik olduğunu belirtmekte fayda var. Evet, piyasa beğeni topladı ama bu ekonomik ortamda satış yapmak hala profesyonel rehberlik ve gerçekçi beklentiler gerektiriyor.
Tecrübelerimiz ve piyasa hakimiyetimiz şu an ki emlak piyasasında en yüksek gerçekçi satış fiyatını elde etmenizi sağlayabilir. Mülkünüzün satışını avantaja dönüştürebileceğiniz birkaç ipucu paylaşmak isteriz:
. Rakiplerinizi bilin
Çevrenizde ki satılık diğer evleri araştırın. İnternetten arama motorlarını inceleyin. Acentenizden son dönem satılmış mülklerin fiyatlarını öğrenin. Neyin neden satılabildiğine ve nelerin halen satış beklediğine vakıf olun.
• Rekabetçi fiyat
Mükemmel alıcıyı bulmanın en iyi yolu, mümkün olduğunca çok trafik elde etmektir. Yukarıda ki araştırmalarınız ile elde ettiğiniz sonuçlar doğrultusunda, rekabetçi bir fiyatlandırma yaparak avantaj kazanın.
Hızlı tepki gösterin
Evinizin satışı ne kadar uzun sürerse, o kadar çok para kaybedersiniz. Eğer evinizi iyi bir sayıda insan gördü, ancak hala teklif alamıyorsanız ve karşılık olarak pazarın durumu konuşuluyorsa, fiyatınızı düşürmek için hızlı hareket etmenizi öneririz. Bu sayede alıcılı pazarında heyecan yaratarak, trafiğinizi artırmış olursunuz. Evinizin "zayıf" bir listeye dönüşmesine izin vermeyin.
Pazarlık yapın
İlk teklifi reddetmekte çok hızlı olmayın. Yetenekli müzakere çoğu zaman hoş bir sonuca dönüşebilir. Artık "daha iyi" bir anlaşma yerine, algılanan "iyi" bir anlaşma yapmak, ilerleyen bir pazarda olmamıza rağmen, günün sonunda size daha çok kazandıracaktır.