| | |

DANIŞMANLIĞIN ALTIN KURALLARI

DOĞRU BİR GAYRİMENKUL DANIŞMANI SİZİN İÇİN NELER YAPMALI?
Bir tefrişatçı olmaktan fazlası olabilmeli.
Satılık bir evi herkes alıcıya gösterebilir. Yetenekli bir uzman, yetenekli bir müzakereci, bir ortak, bir eğitimci, bir arabellek, bir bilgi kaynağı ve gerçek bir rehber ancak size doğru alımı yaptırabilir.
Bir kaynak olmalı.
İşini bilerek ve severek yapan bir temsilci bilgilendirici olmalı, sürecin her adımında sizi rahatlıkla yanıtlamalı. Doğru bir danışman, ev satın almadan önce (ve sonra) ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri ve tedarikçileri bulmanız konusunda da size yardımcı olmalı.
Fiyat aralığında çözüm üretebilmeli
Aradığınız mülkün karşılığı zor bile olsa çözüm üretmek için daha çok çalışmaktan imtina etmemeli. Unutmayın “İmkansız biraz zaman alır “
Bölgesinde ve işinde uzman, deneyimli olmalı
Seçtiğiniz danışman, sizi satıcılar, avukatlar, eksperler ve diğer temsilcilikler karşısında temsil edecektir. Verdiği bilgilerinin doğruluğu yaşanmışlıktan gelmeli, kaç yıldır bu işi yaptığı, kaç satışta bulunduğu, Bodrum’u ve size önerdiği yerleri ne kadar iyi tanıdığı tahmin ettiğinizden çok daha önemli. Henüz Bodrum’a yeni yerleşmiş ve emlak işini yeni seçmiş kişilerin “İYİ NİYETLERİ” arasında kaybolmayın.
Kazanmak için değil, size kazandırmak için servis verildiğinden emin olun.
Dürüst, zeki ve sıcak kanlı olmalı
Seçtiğiniz kişi ile birlikte bir arabada çok zaman harcıyor, bir çok telefon görüşmesi yapıyor olabilirsiniz. Seçtiğiniz kişinin bu süreci keyfe dönüştürebileceğinden emin olarak seçim yapın.

NELER YAPMAMALI?
Israrcı ve baskıcı olmamalı.
İlgilenmediğiniz ve ihtiyacınız olmayan evler göstermemeli.
Sadece kendi portföyü konusunda ısrarcı olmamalı, gerektiğinde paylaşıma açık olmalı.
Bütçenizi artırmanız konusunda baskı yapmamalı.