| | |

ALICININ SORUMLULUKLARI

Alım satım süreci, tam bir takım çalışması olduğunda çok daha hızlı sonuç doğuran ve daha keyifle akan bir süreçtir. Alıcı olarak size düşen sorumluluklar acentenizin daha iyi hizmet verebilmesi için çok önemlidir.
İstekleriniz ve ihtiyaçlarınız hakkında ciddi düşünün.
Tam olarak ne aradığınızdan emin değilseniz, tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu bulmak acentanız için zor olacaktır. Hangi öğelerin sizin için daha önemli olduğunu belirleyin.
Acentenizle iletişim kurun, net ve açık olun.
Size sunulan evlerde neyi sevdiğinizi veya sevmediğinizi nedenleri ile acentanıza bildirin. Bu danışmanınızın size doğru evi daha çabuk bulmasına yardım edecektir.
Bağlılık uzun bir yol kat eder.
Saygı duyduğunuz ve güvendiğiniz bir danışman bulun ve yalnızca onunla çalışmayı düşünün. İlgilendiğiniz bir mülkü görürseniz, ona danışmaktan çekinmeyin, size bilgi vermesine izin verin. Emin olun, danışmanınız sizin için daha fazla çalışacak ve bu güvene dayalı bir ilişkiden fayda sağlayacaksınız.
Acentenize karşı dürüst olun.
Birden çok acente ile mi çalışıyorsunuz? Onlara haber verin, böylece çabaları çakışmayacak, kimsenin zamanı boşa harcanmayacaktır. Üstelik işlemde kimin yer aldığı konusunda rahatsız edici durumlar önlemiş olacaktır.